با انتخاب یک مشاور خوب نیمی از راه را پیمودید.

یک مشاور خوب مانند شاه کلید می ماند اگر مشاور خوبی دارید انتخاب‌های شما راحت خواهد بود زیرا او در کنار شما هست و مسیر صحیح را نشان شما خواهد داد ولی انتخاب یک مشاور خود کار بسیار سختی است.

چند مورد که در انتخاب مشاور باید به آن توجه کرد را در زیر برایتان شرح میدهیم …

1 - قابل اعتماد بودن

چقدر مشاور به فکر منافع شماست؟

اولین و مهمترین چیزی که در انتخاب مشاور باید به آن توجه کنید قابل اعتماد بودن مشاور است.<br /> مشاوری که در مشورت‌های خود نفع شخصی خود را در نظر می‌گیرد فردیست که به اعتماد شما خیانت می‌کند.<br /> کسی که نفع مجموعه‌ای که در آن کار می کند را در نظر می‌گیرد بیشتر یک بازاریاب است تا یک مشاور! این افراد بدترین گزینه برای گرفتن مشاوره هستند.

3 - کارنامه مشاور

کارنامه عملکرد مشاور را از او بخواهید

آیا او خود رتبه کنکور بوده یا توانسته فردی را به این موفقت برساند؟ اگر به صداقت فرد مورد نظر اطمینان ندارید بهتر است این سوالات رو از خود او نپرسید و با افرادی که با او مشاوره داشته‌اند صحبت نمایید.

2 - توانا بودن

توانایی‌های مشاور را بررسی کنید

آیا او توانایی لازم را جهت این کار دارد؟ آیا او راجب مسیر و آفت های ان اطلاعات کافی دارد؟ آیا می تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند ؟ آیا ویژگی های کتاب خوب ، کلاس خوب و مسیر خوب را میدادند؟ مشاور وظیفه برنامه ریزی برای شما را نیز به عهده دارد آیا او اطلاعات و توانایی لازم را برای برنامه ریزی دارد؟

4 - جلسه مشاوره داشته باشید

یک جلسه مشاوره با او داشته باشید

یک جلسه مشاوره می‌تواند روشن کننده مسائل باشد. باز هم باید بگویم مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. اگر از مشاور بیشتر از آنکه توانایی‌های او را ببینید وعده‌ و ادعا‌ می‌شنوید احتمالا چیزی که می‌شنوید با چیزی که بعدا خواهید دید تفاوت‌های خواهد داشت. میان حرف تا عمل فاصله بسیار است. برای یک مشکل کمک بگیرید و ببینید آیا راه حل عملی ارائه می‌دهد؟ آیا به شما کمک می‌کند؟ مشاور خوب همیشه پیشنهادات خوبی خواهد داشت فرقی نمی‌کند مشکل چیست.

عمده خدمات مشاوره گروه آموزشی دکتر پیری

[cq_vc_cqbutton buttonlabel=”آمار و روش تحقیق” icon=”check” animationstyle=”animatetype-4″]
[cq_vc_cqbutton buttonlabel=”نوروسایکولوژی” icon=”check” animationstyle=”animatetype-4″]
[cq_vc_cqbutton buttonlabel=”روانشناسی رشد” icon=”check” animationstyle=”animatetype-4″]
[cq_vc_cqbutton buttonlabel=”روانشناسی‌شخصیت” icon=”check” animationstyle=”animatetype-4″]